Ποδόσφαιρο

Το πρώτο γκολ του Σέρχιο Αγουέρο στην Πρέμιερ Λιγκ μετά από 14 μήνες οδηγεί το Μάντσεστερ Σίτι στην κορυφή

Ποια Ταινία Θα Δείτε;

Beenταν μια μεγάλη απόσταση για τον Αγκουέρο. Χθες το βράδυ η βαθμολογική του ικανότητα επέστρεψε. Ο Κρέιβεν Κότατζ έγινε μάρτυρας του πέναλτι που πέτυχε ο επιθετικός στο δεύτερο ημίχρονο. Άνοιξε το δρόμο για το προβάδισμα της Σίτι ως ο κορυφαίος υποψήφιος για τα πρωταθλήματα της Premier League.

Το ασυναγώνιστο σερί νικών τους τον περασμένο χειμώνα τους έχει τοποθετήσει σταθερά στην κορυφή.

Onlyταν μόνο μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου. ο αγώνας σημείωσε γκολ που σημειώθηκαν σε απόσταση αρκετών λεπτών.

Σέρχιο Αγουέρο

Το πρώτο γκολ πρεμιέρας του Σέρχιο Αγουέρο για τη Μάντσεστερ Σίτι (Πηγή: Mundo Albiceleste)

Σε γρήγορη κίνηση, ο John Stone, ο Gabriel Jesus και Σέρχιο Ακουέρο πέτυχε τρία συνεχόμενα γκολ καθώς ανέβασε δυναμική.

Γκουαρδιόλα μιλώντας για τον Αγκουέρο, Για αυτόν, τα γκολ είναι το παν, ο Γαβριήλ [Ιησούς] επίσης.

Όλοι θέλουν να πηδήξουν στο λεωφορείο - είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτος! Goalταν τόσο σημαντικό το γκολ του - έπαιξε 90 λεπτά για πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό.

Ρεκόρ, ο Αργεντινός είναι ο τέταρτος σκόρερ της Premier League.

που είναι παντρεμένος με τον Michael Strahan τώρα

City the Front Runner για τον Αγώνα Τίτλων

Η εξαιρετική απόδοση της πόλης αυτή τη σεζόν είναι αδιαμφισβήτητη. Είναι ο δικός τους ανταγωνισμός.

Χρειάζονται μόνο 14 βαθμούς με οκτώ τελικούς αγώνες να απομένουν. Και ο τίτλος της νίκης-αγώνα είναι δικός τους.

Κερδίζοντας τον τελευταίο από τους οκτώ αγώνες πρωταθλήματος με σκορ 22 γκολ και τρία χαλαρά άουτ, φαίνονται αμείλικτοι.

Το Σάββατο, μια υπεράσπιση τριών ατόμων ήταν σε κίνηση για τη Σίτι. Ο Ιησούς και ο Αγουέρο τοποθετήθηκαν από κοινού.

Αρχικά, η στρατηγική δεν λειτούργησε όπως ελπίζει ο Γκουαρδιόλα. Αν και ένα κρίσιμο βήμα απουσία των Raheem Sterling, Kevin de Bruyne και Ilkay Gundogan.

Αυτό το σχέδιο επίσης αντεπιτέθηκε στο παιχνίδι του σέντερ φορ του προπονητή της Φούλαμ, Σκοτ ​​Πάρκερ.

Ο επιθετικός του Άσου, Aquero, ωστόσο, δεν έκανε καλό ξεκίνημα, σχεδόν χωρίς πρόσβαση στην μπάλα. Φαινόταν εξωφρενικός και όχι στο αποκορύφωμά του κατά το πρώτο ημίχρονο.

Μια γρήγορη προσπάθεια του Ferran Torres και μια μικρή προσπάθεια του Bernardo Silva δεν προχώρησαν. Και στις δύο προσπάθειες δεν υπήρχε συνοχή.

Μόνο μετά το δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι πήρε διαφορετική κατεύθυνση. Και το σχέδιο του Γκουαρδιόλα απέδωσε.

Ένα λεπτό και 16 δευτερόλεπτα αργότερα στο δεύτερο ημίχρονο, ένα ελεύθερο λάκτισμα από τον Κανσέλο ωφέλησε τον Τζον Στόουνς να διεισδύσει στην κόντρα της Φούλαμ και να πετύχει το τέταρτο γκολ του σε 10 παιχνίδια της καμπάνιας.

Δράση από Fulham εναντίον Manchester City (Πηγή: News Rush)

Η ευκαιρία του Ιησού ήρθε εννέα λεπτά μετά να προηγηθεί στο σκορ όταν ο Ιβάν Καβαλέιρο και ο αρχηγός Γιοακίμ Άντερσεν μπλέχτηκαν. Δούλεψε πέρα ​​από τα δύο και απέφυγε τον Alphonse Areola για να πετύχει το 12ο γκολ του διαγωνισμού.

Το τελικό και τελικό γκολ ήταν σε λίγα λεπτά. Αυτό, επίσης, λόγω μιας τυχερής στροφής για τη Σίτι. Ο Tosin Adarabioyo έκανε φάουλ άθελά του στον Torres, σπρώχνοντάς τον μέσα στο κουτί που είχε ως αποτέλεσμα το πέναλτι.

Ο Αγκουέρο ανταποκρίθηκε στην πρόκληση, αναζωογόνησε και σκόραρε με ακρίβεια από το σημείο. Ο Γάλλος τερματοφύλακας της Φούλαμ ήταν έτοιμος, αλλά ο βετεράνος επιθετικός έκανε το στίγμα του.

Wasταν το 99ο γκολ της Σίτι σε μια μακρά σειρά νικών. Και κατέληξε σε 16ο εκτός έδρας παιχνίδι ισοπαλίας.

πόσο κάνει ο jeff gordon ένα χρόνο

Το Fulham’s Fall Out

Ένα αγωνιστικό πνεύμα ξεκίνησε από το παιχνίδι. Όπως είναι λογικό, η Φούλαμ έκανε καλή πρόοδο, ειδικά μετά την εξαιρετική νίκη της στην πρωταθλήτρια Λίβερπουλ.

Κερδίζοντας ένα συνολικό σκορ 18-0 με τις έξι προηγούμενες συναντήσεις τους, βασίστηκαν σε μια ισχυρή αμυντική ομάδα: τους Andre-Frank Zambo Anguissa, Harrison Reed, Kenny Tete και Ola Aina.

Αυτό που έμοιαζε με ένα σφιχτό παιχνίδι αρχικά στο πρώτο ημίχρονο άλλαξε γρήγορα μέσα σε λίγα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο.

Αυτά ήταν μειονεκτήματα που ο Parker και η ομάδα του εργάζονται για να εξαλείψουν. Αν και υποστηρίζεται από μια ισχυρή άμυνα, οι επιδόσεις των βασικών παικτών δεν ήταν καθόλου αξιοσημείωτες.

πόσο κάνει το joe buck

Το φάουλ του Κανσέλο πέρασε από τον Τοσίν, ένα λάθος του Άντερσεν έδωσε στον Ιησού μια ευκαιρία για γκολ και το πέναλτι ήταν το κεράσι στην τούρτα.

Δυστυχώς, οι παίκτες προσπαθούν τώρα να ανέβουν από τα τρία τελευταία, αν και ο αριθμός των αγώνων που έχουν παίξει ξεπερνά τόσο την Μπράιτον όσο και τη Νιούκαστλ, που βρίσκονται ακριβώς πάνω τους.

Παίζουν με τη Λιντς Γιουνάιτεντ στο Craven Cottage την Παρασκευή και ελπίζουν να κερδίσουν αυτή τη φορά για να διατηρήσουν την κορυφαία τους κατάσταση.

Είπε ο Πάρκερ BBC Match of the Day :

Απογοητευτικός. Είναι δίκαιο να λέμε για μεγάλα κομμάτια σήμερα - ζήτησα από την ομάδα να είναι γενναία και να δείξει κουράγιο απέναντι στην ομάδα που θα γίνει πρωταθλήτρια - και ήμασταν. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι τα λάθη που αφήσαμε για τα γκολ ήταν ατημέλητα…

Στη συνέχεια συνέχισε,

Σε κάθε παιχνίδι που μπαίνουμε, θέλουμε να βγάλουμε κάτι. Φυσικά [εναντίον της Λιντς στη συνέχεια] είναι ένα παιχνίδι στο οποίο θέλουμε να πάμε και να πάρουμε πόντους. Θα συνεχίσουμε να κινούμαστε.

Είπε ο Πεπ Γκουαρδιόλα Sky Sports : Σε γενικές γραμμές, το παιχνίδι ήταν πολύ καλό σε ένα σκληρό, σκληρό γήπεδο, ήρθαν εδώ και κέρδισαν στο Άνφιλντ την περασμένη εβδομάδα και πάντα δημιουργούν ευκαιρίες.

Γνωρίζαμε ότι ήταν σημαντικό αυτή την εβδομάδα με τρία παιχνίδια σε τρεις διαφορετικές διοργανώσεις. ξεκινήσαμε με ένα (νίκη). Αλλά οκτώ παιχνίδια απομένουν στην Πρέμιερ Λιγκ, τώρα εστιάζουμε στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Αξίζει να διαβαστεί: Η εποχή του Τούχελ συνεχίζεται καθώς οι μπλουζ παραμένουν αήττητοι >>