Νέα Της Premier League

Η Γουέστ Χαμ νίκησε τον Μπέρνλι αφού σημείωσε δύο γκολ

Ο επιθετικός της Γουέστ Χαμ Μιχαήλ Αντόνιο είπε ότι δεν θα παραιτηθεί από το όνειρό του να κερδίσει το Champions League. Αφού σημείωσε δύο γκολ σε νίκη επί του Μπέρνλι.

Οι Hammers ανέβηκαν στην πέμπτη θέση στο τραπέζι, μόλις τρεις βαθμοί πίσω από την Chelsea στην τέταρτη θέση, με τέσσερα παιχνίδια να απομένουν στη σεζόν.

Κρις Γουντ χτύπησε ένα πέναλτι που έδωσε στον Μπέρνλι το προβάδισμα προτού νικήσει ο Αντόνιο Βλαντιμίρ Κουφάλ Το mock mock και συνέβαλε στον Said Benrahma οκτώ λεπτά αργότερα.

πόσο χρονών ήταν ο lebron james όταν μπήκε στο nba

Ο Αντόνιο, ο οποίος επέστρεψε τέσσερις εβδομάδες αφού υπέστη τραυματισμό, είπε: Είναι απίστευτο. Όλοι θέλουν να παίξουν στο Champions League.

Είμαι εδώ για λίγα χρόνια, και υπήρχαν πάντα τόσες πολλές εποχές που αγωνίζαμε να μείνουμε στο πρωτάθλημα και τώρα έχουμε την ευκαιρία για τέσσερις κορυφαίους παίκτες.

Δεν θα τα παρατήσουμε. Και θα συνεχίσουμε να πολεμάμε. Θα συνεχίσουμε να πιέζουμε.

Ο διευθυντής της ομάδας, West Ham David Moyes, είπε: Σίγουρα θέλουμε να το κατεβάσουμε την τελευταία ημέρα και να προσπαθήσουμε να μπει στα κρυφά. Θα πρέπει να κερδίσουμε και τα τέσσερα παιχνίδια.

Η Ευρώπη θα μπορούσε να είναι μια εξαιρετική επιτυχία. Νομίζω ότι θα ήμουν απογοητευμένος αν δεν φτάσαμε εκεί τώρα.

Η Γουέστ Χαμ δημιούργησε πολλές πιθανότητες να επεκτείνει το προβάδισμά τους μετά το διπλό του Αντόνιο. Αλλά ο Μπέρνλι θα μπορούσε να είχε κάνει 2-2 όταν ο Τζέι Ροντρίγκεζ έριξε ένα σουτ από απόσταση.

Ο Μπέρνλι βρίσκεται εννέα πόντους στο τέλος της 16ης θέσης.

Ο Benrahma εντυπωσιάζει καθώς ο Antonio επιτίθεται στον Μπέρνλι.

Το παιχνίδι είναι ισορροπημένο στα αρχικά στάδια. Αλλά το ελεύθερο λάκτισμα του Wood φαίνεται να τροφοδοτεί την επινοητικότητα του West Ham.

Η απόκριση πλάτης με πλάτη τους ήταν πολύ θετική. Ο ισοσταθμιστής του Antonio ήρθε 154 δευτερόλεπτα αργότερα, κάνοντας καλά με ένα άσχημο σταυρό από το Coufal.

Ο αμυντικός συνέχισε να βάζει επικίνδυνα σταυρούς. Ταυτόχρονα, το Benrahma προκάλεσε Ματ Λόουτον Οι εφιάλτες στην άκρη πλευρά.

Ο Benrahma εντυπωσιάζει καθώς ο Antonio επιτίθεται στον Μπέρνλι (Πηγή The Guardian)

Ο Benrahma εντυπωσιάζει καθώς ο Antonio επιτίθεται στον Μπέρνλι (Πηγή: The Guardian)

Ο δεύτερος όμορφος σταυρός του Benrahma του Antonio κοντά στο ατομικό σόου. Θα μπορούσε να είχε σημειώσει τον εαυτό του, αλλά επέλεξε εθελοντικά να παίξει για την Jesse Lingard στο πρώτο ημίχρονο. Και βάλτε πολύ βάρος στην μπάλα.

Ο Manuel Lanzini έλαμψε στη μέση του γηπέδου όταν απουσίαζαν οι Declan Rice και Mark Noble. Και τότε ο Αντόνιο πέτυχε τελικά ζωτικά γκολ.

Ο επιθετικός έπρεπε επίσης να είχε ένα χατ τρικ στο δεύτερο ημίχρονο. Χτύπησε το γκολ του Pablo Fornals από το παράλυτο πόδι του. Όταν τον έπεσε κατά λάθος ακριβώς πίσω από τη γραμμή.

Η νίκη διασφαλίζει ότι η Γουέστ Χαμ διατηρεί την πίεση στην τέταρτη θέση της Τσέλσι καθώς αγωνίζονται για μια θέση στους προκριματικούς του Champions League.

Το παιχνίδι του Μπέρνλι ήταν ένας αγώνας.

Το παιχνίδι του Μπέρνλι ήταν ένας αγώνας. Αλλά ο Μπέρνλι έπαιξε το σοβαρό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Μπέρνλι δεν έχει κερδίσει ποτέ οκτώ αγώνες εντός έδρας. Και το πιο μακροπρόθεσμο στην ιστορία της πτήσης τους.

για ποιον κάνει το Danny Green

Όμως, ενώ καταλαμβάνει δύο τοποθεσίες πάνω από τη ζώνη πτώσης. Έχουν δείξει τον τύπο του χαρακτήρα που θα διαρκέσει αναμφίβολα την πέμπτη σεζόν σε δράση.

Ο Γουντ πήρε το γκολ του καλά, το έριξε στην κάτω αριστερή γωνία, αφού κέρδισε ένα πέναλτι όταν έφυγε πίσω από την Issa Diop του West Ham.

Chris Wood (Πηγή The Sun)

Chris Wood (Πηγή: The Sun)

Το πέταξε πάνω από το κεφάλι του και άγγιξε την μπάλα μπροστά από τον Thomas Soucek, ο οποίος τον έριξε κάτω.

μεγάλο αφεντικό ηλικία στο θάνατο

Ο Ντιόπ ήταν ένας αδύναμος κρίκος στην άμυνα του Γουέστ Χαμ και ο Γούντ τον είχε ικετεύσει πολλές φορές. Πριν από τον Matej, η Vydra σχεδόν κατέρρευσε στον ισοσταθμιστή όταν ο Craig Dawson έβγαλε τη γραμμή.

Ο Μπέρνλι κράτησε τον εαυτό του στο παιχνίδι. Ο Μπεν Μέι απέκλεισε τις απεργίες από τις δυνάμεις με τον τερματοφύλακα Νικ Πάπα να αρνείται τη Λίνγκαρντ στο δεύτερο ημίχρονο.

Η απώλεια του Rodriguez από μια κοντινή απόσταση ήταν μια ευκαιρία που έπρεπε να αλλάξουν. Όμως ο Μπέρνλι πήγε πολύ αργά για να κερδίσει μερικά κόρνερ, με τα οποία βγήκε ο Πάπας.

Ο διευθυντής Sean Dyche έριξε τον επιθετικό Ashley Barnes, επιστρέφοντας από τον τραυματισμό, πριν από πέντε λεπτά. Αλλά οι οικοδεσπότες δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν μια σαφή ευκαιρία.

Στο τέλος, το επιθετικό γκολ της Γουέστ Χαμ κατά το πρώτο ημίχρονο ήταν καταστροφικό όταν ο Μπέρνλι απέτυχε να αντιμετωπίσει την παρουσία του Αντόνιο εντός έξι μέτρων.

«Δεν είμαστε πολύ μακριά από την Ευρώπη» - λένε

Ο διευθυντής της ομάδας, Burnley Sean Dyche, είπε: Είναι μια υπέροχη στολή. Κυνηγούν το ποδόσφαιρο του Champions League και μοιάζουν με αυτό. Είναι γρήγοροι και παίζουν καλά στην αλλαγή.

Ποτέ δεν πήγαμε πολύ μακριά. Δύο γκολ είναι μαλακά, ειδικά το δεύτερο, αλλά πολλά να απολαύσετε. Το πρώτο είναι ένα split. Το δεύτερο δεν είναι να διαβάσετε τον σταυρό. Δεν θέλω να είμαι υπερβολικά επικριτικός.

Διευθυντής Burnley Sean Dyche (Source Forbes)

Ο διευθυντής της Burnley Sean Dyche (Πηγή: Forbes)

Από την άλλη πλευρά, ο διευθυντής του West Ham David Moyes είπε: Η ομάδα έπαιξε πολύ καλά. Κερδίσαμε 2-1, αλλά μπορούσα να δω ότι ήταν πολύ περισσότερο από αυτό. Οδηγήσαμε την τύχη μας στο τέλος, αλλά δεν θα έπρεπε να έχουμε δει.

Θα ήθελα πολύ να είμαι στην Ευρώπη. Θα ήταν μια καταπληκτική επιτυχία. Δεν είμαστε μακριά από το Champions League. Πρέπει να συνεχίσουμε να πιστεύουμε.

Ο Μιχαήλ Αντόνιο του Γουέστ Χαμ για τους σιωπηλούς εορτασμούς: Έχω μερικούς στόχους που έχει εγκρίνει η VAR. Σκέφτηκα, 'Δεν θέλω να είμαι εκεί όταν δεν επιτρέπεται ο χορός.'