Νέα

Η Γιουνάιτεντ κερδίζει τη Γουέστ Χαμ με σκορ 1-0 από τον Ντάσον

Ποια Ταινία Θα Δείτε;

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βγαίνει στη δεύτερη θέση στην Πρέμιερ Λιγκ, αφού ο στόχος του Κρεγκ Ντάσον ευνόησε τον σύλλογο με νίκη 1-0 κατά τη διάρκεια του Old Trafford MAtCH 14 Μαρτίου.

Το παιχνίδι έπαιξε με έντονη διαμάχη καθώς και οι δύο ομάδες ανταγωνίζονταν να βρεθούν στην πρώτη τετράδα.

Δεν ήταν, ωστόσο, η καλύτερη απόδοση της United εκτός από οκτώ λεπτά μετά το δεύτερο ημίχρονο. Ο πλοίαρχος Χάρι Μαγκουάιρ απογοητεύτηκε απογοητεύοντας την ομάδα του να ανεβεί στο πρώτο ημίχρονο.

Η West Ham προσπάθησε να κάνει καλή δουλειά. Ωστόσο, δεν είδαν τι θα ερχόταν.

Με fluke, Κρεγκ Ντάσον έκανε το δικό του γκολ για την United και, μετά από αυτό, τα πράγματα έπεσαν κάτω.

Η απόδοσή του στα τέλη ήταν εξαιρετική για να ωθήσει τον Hammer στην πρώτη τετράδα. Αλλά κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, πιέστηκε από Σκοτ Μακ Τόμινι , σκόραρε στο δικό του δίχτυ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ο Dawson έδωσε κατά λάθος γκολ για την United [Πηγή: bbc.com/sport/football]

Ντέιβιντ Μόις είπε στο Sky Sports:

Είμαι απογοητευμένος που χάσαμε. Τμήματα του παιχνιδιού που παίξαμε εντάξει και μέρη που δεν το κάναμε. Ο τρόπος που δημιουργήσαμε ίσως δεν λειτούργησε αρκετά. Τα διαλείμματα μας ήταν πολύ φτωχά απόψε.

Μόλις μου είπαν ότι ήταν ένα γκολ από τον Dawson, νόμιζα ότι το σκόραρε ο Scott McTominay. Είναι ένα πράγμα που ήμασταν καλοί σε αυτή τη σεζόν, πήραμε κομμάτια, άμυνα ή επίθεση, αλλά απόψε δεν ήταν το βράδυ μας.

Η United ανακτά τη δεύτερη θέση στην Πρέμιερ Λιγκ

Η United χρειαζόταν το σκορ αν και ακούσια. Έπεσαν πέρα ​​από τη Λέστερ Σίτι, που ήταν στη δεύτερη θέση, μετά τη νίκη τους με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με νίκη 5-0 εντός έδρας.

Ο Marcus Rashford's η απροσδόκητη επιστροφή ενίσχυσε το πνεύμα της ομάδας του. Τραυματίστηκε τον αστράγαλο κατά τη διάρκεια του νικητήριου αγώνα με την City το περασμένο Σαββατοκύριακο, αλλά ανέκαμψε για να πάρει τη θέση του μπροστά.

Οι προσπάθειες του Mason Greenwood για ένα γκολ έπαιξαν με εξαιρετικό τρόπο, ωστόσο, δεν ήταν αποτέλεσμα.

25 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, κατευθύνθηκε την μπάλα στον Rashford, ο οποίος απογοητευτικά απέτυχε να εκμεταλλευτεί μια καλή ευκαιρία.

37 λεπτά αργότερα, Γκρίνγουντ τοποθετήθηκε τέλεια για να λάβει την μπάλα από τον Fernandes για να κάνει το σκορ έναρξης λίγα λεπτά πριν από το διάλειμμα.

Ωστόσο, Hammer φύλακας Λουκάς Φαμπιανσκι Έφυγε έξυπνα το χαμηλό σουτ.

Ο Tomas Soucek αποτρέπεται από τον Luke Shaw.

Ένα σημείο ήρθε όταν το West Ham προετοιμάστηκε και Τόμας Σουτσέκ έκανε μια προσπάθεια που σταμάτησε ο Luke Shaw.

Έτσι, υπό Solskjaer , ήταν η πρώτη φορά που η United διατηρούσε ένα τέταρτο συνεχόμενο καθαρό φύλλο.

Κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, καμία ομάδα δεν ήταν σε θέση να σημειώσει. Οι κόκκινοι διάβολοι ήταν αδιάφοροι και απρόσεκτοι με τα περάσματα τους, ενώ τα σφυριά δούλευαν σκληρά για να διατηρήσουν τις προηγούμενες αγώνες τους. Και οι δύο πλευρές ήταν άσκοπες.

Ράσφορντ, Φερνάντες και οι ικανότητες παιχνιδιού της McTominays δεν ήταν στις πιο απαιτητικές.

Η ομάδα του Moyes, παρά τις πολλές προσπάθειες, δεν μπόρεσε να πετύχει στο σκοτάρισμα.

για ποιες ομάδες έπαιξαν ο terry bradshaw

Ο στόχος του Craig Dawson μετατοπίζει την ισορροπία των αποτελεσμάτων

Μόνο μετά το δεύτερο ημίχρονο, η Γιουνάιτεντ πήρε. Ανεπιθύμητα, ήταν επίσης μια σημαντική ανακάλυψη για αυτούς.

Ο σχεδιασμός του Moyes για τους Red Devils ήταν να δημιουργήσει μια ισχυρότερη άμυνα στο μεσαίο πεδίο μετατοπίζοντας παίκτες από τρεις σε τέσσερις. Αλλά η United έπαιξε επιθετικά και πήρε το προβάδισμα.

Τότε ήρθε η απρόβλεπτη στιγμή. Η ισχυρή άμυνα του Dawson εναντίον του Φερνάντες έβγαλε ακούσια την μπάλα στο δικό του δίχτυ υπό πίεση που δημιουργήθηκε από τον Μακ Τόμινι.

Παίκτες της West Ham μετά από πλήρη απασχόληση

Ο Moyes απογοητεύτηκε για την πλευρά του [Πηγή: bbc.com/sport/football]

Κατά τη διάρκεια των τελευταίων 30 λεπτών, ο Πορτογάλος επιθετικός Fernandes έκανε ένα ισχυρό κτύπημα στην μπάλα μόνο για να αποκλειστεί από τον Fabianski με το ένα χέρι από την άκρη της περιοχής.

Και η τελευταία προσπάθεια του Γκρίνγουντ εκτροχιάστηκε όταν ο πυροβολισμός του αναπήδησε από τη βάση της ανάρτησης που προσκλήθηκε από ένα γρήγορο διάλειμμα.

Ο David Moyes είπε BBC Sport :

Ετοιμαστήκαμε να δοκιμάσουμε και να τους δώσουμε κάποια προβλήματα, με τη σειρά του, αυτό που βρήκαμε ήταν ότι ο Luke Shaw ήταν ένα πρόβλημα κάτω αριστερά [για εμάς] και έπρεπε να κάνω αυτήν την κατάσταση καλύτερη στο ημίχρονο.

Είχαν κάποιες στιγμές αντεπίθεσης, αλλά νόμιζα ότι είχαμε περιόδους όπου παίξαμε πολύ καλύτερα.

Είμαστε αναστατωμένοι. Δεν είμαι χαρούμενος που χάσαμε γιατί ένιωθα ότι είχαμε την ευκαιρία να έρθουμε εδώ και να κάνουμε μια παράσταση. Οι παίκτες έχουν κάνει υπέροχα και θα πάμε ξανά και θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε το επόμενο.

Μας αρέσει να το κάνουμε δύσκολο για τον εαυτό μας. - Ole Gunnar

Ο Ole Gunnar Solskjaer είπε Sky Sports : Όπως αναμενόταν, θα σας δυσκολεύουν πάντα.

Θα μπορούσαμε να είμαστε πιο άνετοι προς το τέλος καθώς είχαμε μερικές αξιοπρεπείς πιθανότητες να το τελειώσουμε - θέλουμε να το κάνουμε δύσκολο για τον εαυτό μας.

Δημιουργήσαμε τεράστιες ευκαιρίες, αλλά το τελικό πέρασμα ή το σουτ δεν ήταν αρκετά καλό.

Θα μπορούσε να ήταν δύο ή τρία εύκολα - αλλά τότε θα μπορούσε να κατέληγε στο δίχτυ μας στο τέλος, καθώς αποτελούν απειλή.

Γνωρίζουμε ότι η Γουέστ Χαμ είναι δύσκολο να βρεθεί στην πρώτη τετράδα, έτσι ήταν ένα μεγάλο αποτέλεσμα και κρατήσαμε ξανά ένα καθαρό φύλλο.

14 πόντους πίσω και εννέα παιχνίδια για να παίξει, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι έτοιμη να επιδείξει άγρια ​​στάση στο τρέξιμο για τα τέσσερα κορυφαία πρωταθλήματα της Premier League.

Σίγουρα θα είναι μια μάχη μεταξύ των καλύτερων από τους καλύτερους και οι παίκτες του Solskjaer είναι καλά τοποθετημένοι και έτοιμοι για να κερδίσει ο καλύτερος [ομάδα].