Ποδόσφαιρο

Ο Σαμ Κερ σημείωσε άλλο ένα χατ-τρικ: η Τσέλσι νίκησε το Μπέρμιγχαμ 6-0

Ο Σάμ Κερ σημείωσε ένα άλλο hat-trick ως Τσέλσι για να ενδυναμώσει τους πρωταθλητές της Γυναίκας Σούπερ Λιγκ σε μια νίκη 6-0 επί του Μπέρμιγχαμ.

Το εντυπωσιακό μάρκετινγκ του Sam Kerr για την Chelsea έχει χτυπήσει. Ως αποτέλεσμα των επιτυχιών, ένας άλλος στόχος για την ενδυνάμωση των πρωταθλητών της Σούπερ Λιγκ των γυναικών με νίκη 6-0 επί του Μπέρμιγχαμ.

Οι άνθρωποι ashley harlan αναζητούν επίσης

Ο καπετάνιος Matildas σημείωσε πρόσφατα τη νίκη του Blues Champions League επί του Wolfsburg. Έκλεισε το μονοπάτι της στο σπίτι της Kingsmeadow της Chelsea πριν από την Κυριακή. Κυριακή για να βελτιωθεί, συμμετέχοντας στα βαθμολογία WSL.

Όταν επέστρεψε στο σπίτι με το στιβαρό δίχτυ της hat-trick λίγο πριν από το διάλειμμα. Της πήρε να σκοράρει 17 γκολ στο πρωτάθλημα ενώ έκανε 23 σε όλους τους αγώνες.

Αργότερα την Κυριακή, ο κορυφαίος παίκτης του WSL της Άρσεναλ, Vivianne Miedema , σημείωσε δύο γκολ στη νίκη της Άρσεναλ 4-0. Η νίκη επί του Μπρίστολ Σίτι θα επιστρέψει με την Kerr στον αγώνα των γυναικών.

Η νίκη ήταν η αδιαμφισβήτητη πορεία της Kerr που έχει πλέον σημειώσει δέκα γκολ. Και βοήθησε δύο ακόμη στα έξι τελευταία της παιχνίδια.

Όλα είναι ένα καλό σημάδι για την πλευρά της Matildas καθώς προετοιμάζονται να επιστρέψουν στο διεθνές παιχνίδι αυτό το Σαββατοκύριακο.

Οι Αυστραλοί θα παίξουν στη Γερμανία το Σάββατο. Στη συνέχεια, αντιμετωπίστε την Ολλανδία στο Nijmegen την επόμενη Τρίτη. Όπου οι Kerr και Miedema μπορούν να δείξουν γιατί θεωρούνται οι δύο κορυφαίοι επιθετικοί στο γυναικείο παιχνίδι.

Η διευθύντρια της Chelsea Emma Hayes έμεινε επίσης τραγουδώντας για την πρώτη σκόρερ.

Διευθυντής της Τσέλσι Έμμα Χέις έμεινε επίσης τραγουδώντας για την πρώτη σκόρερ. Είπε, οι στόχοι του Sam Kerr ήρθαν τη σωστή στιγμή. Η εμπιστοσύνη και η ευφυΐα της αυξάνονται κάθε εβδομάδα. Και θα έπρεπε να είχε κερδίσει τον τίτλο.

Ενώ ο Kerr ήταν άνετος να ξεκουραστεί μια ώρα αργότερα από τον Hayes. Ήταν απλώς ένα σημάδι ότι ο σύντροφος της απεργίας Φραν Κίρμπι ήταν στη μέση του γηπέδου.

Emma Hayes (Πηγή The Guardian)

Emma Hayes (Πηγή: The Guardian)

πόσες νίκες καριέρας έχει ο jeff gordon

Ο διεθνής Αγγλία σημείωσε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Καθώς το «Special K» έφερε τη σεζόν σε 44 σε όλους τους διαγωνισμούς.

Η Sam Kerr έδειξε για πρώτη φορά την ευκρίνεια της στο 25ο λεπτό. Αφού ο τερματοφύλακας του Μπέρμιγχαμ Hannah Hampton συνέδεσε την μπάλα με τον Erin Cuthbert στα αριστερά της. Επιπλέον, η Αυστραλία θα μπορούσε να πάρει τη χαλαρή μπάλα και να την σπάσει από μια μικρή γωνία.

Λίγο αργότερα, ο Kerr έχασε μερικές πιθανότητες. Και πυροβόλησε έντονα με ένα μεγάλο λάθος, και μόλις έπεσε στο σταυρό του Pernille Harder.

Ωστόσο, χτύπησε δύο φορές περισσότερο στα δύο λεπτά λίγο πριν από το διάλειμμα. πρώτα απάντησε γρήγορα και προτρέποντας το σπίτι να επιστρέψει. Στο 45ο λεπτό μετά, το κεφάλι του Pernille Harder χτύπησε τη γραμμή.

Η Sam Kerr ολοκληρώνει το τρίτο hat-trick της σεζόν.

Στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου, ο Kerr έδειξε τότε μεγαλύτερη φιλοδοξία από οποιονδήποτε να κάνει το ελεύθερο λάκτισμα του Cuthbert στο άλλο κεφάλι στη γωνία. Και ολοκληρώστε το τρίτο hat-trick της σεζόν.

Sam Kerr - Το AFC

Sam Kerr (Πηγή: The AFC)

τι είναι το πραγματικό όνομα του seth rollins

Μετά το διάλειμμα, ο δύο φορές Kirby έκανε μια λογική προσπάθεια κατά τη διάρκεια της αναστολής. Και ένας άλλος από τον Guro Reiten εξασφάλισε μια εύκολη νίκη. Καθώς η Τσέλσι βρίσκεται στην κορυφή του πρωταθλήματος με μόνο τρία παιχνίδια.

Η Μάντσεστερ Σίτι έμεινε πίσω με δύο πόντους στη νίκη με 3-0 επί της Τότεναμ αργότερα την Κυριακή.

Με την Τσέλσι να παλεύει ακόμα τέσσερα τρόπαια αυτή τη σεζόν. Η απόφαση WSL φαίνεται να είναι μια συνάντηση μεταξύ των Blues και City στο Μάντσεστερ στις 25 Απριλίου.

Αλλού, η Ματίλντα Χέιλι Ράσο είχε ένα καλό παιχνίδι εναντίον της Έβερτον καθώς νίκησε την Άστον Βίλα 3-1.