Ποδόσφαιρο

Reading Women 0-5 Γουέστ Χαμ: Οι επισκέπτες ανεβαίνουν από το κάτω μέρος του WSL με μεγάλη νίκη.

Ποια Ταινία Θα Δείτε;

Το χατ τρικ της Μάρθα Τόμας για το πρώτο ημίχρονο ενέπνευσε τη Γουέστ Χαμ για νίκη 5-0 επί της Ρέντινγκ στο Στάδιο Madejski. Ανέβηκαν από το κάτω μέρος του Super League των γυναικών και βγήκαν από τη ζώνη υποβιβασμού.

Οι επισκέπτες, West Ham, ολοκλήρωσαν μια αήττητη σειρά σε επτά παιχνίδια. Ξεκίνησαν με ένα όνειρο στο έκτο λεπτό. Με Κένζα Ντάλι όταν πήρε μια σκληρή προσπάθεια από την Grace Moloney στο δίχτυ.

Η Γουέστ Χαμ έχει διπλασιάσει το προβάδισμά της με γρήγορη διαδοχή. Ως αποτέλεσμα της Kate Longhurst εκμεταλλεύτηκε την αδυναμία του Reading. Και χτυπήστε το σταυρό της επιλογής Κατερίνα Σβιτκόβα , που κούνησε το κεφάλι της από απόσταση.

Θωμάς μετά πήγε στο φύλλο αποτελεσμάτων ένα λεπτό αργότερα. Περνούσε τις προηγούμενες προσπάθειες του Moloney για να δώσει στον West Ham το τρίτο γκολ του παιχνιδιού.

Ένα άλλο εξαιρετικό παιχνίδι έδειξε ότι ο Cecilie Redisch του West Ham έδωσε ένα τρέξιμο στο Reading box. Πριν ρίξει την μπάλα στον Τόμας, ο οποίος πέτυχε καλά για να σκοράρει το δεύτερο γκολ του παιχνιδιού.

Οι Hammers σημείωσαν το πέμπτο γκολ τους πριν από το ημίχρονο, όταν ο Dali χτύπησε μια ωραία μπάλα στον Thomas. Ο Thomas καθόταν στο περιθώριο για να σκοράρει για τον Maloney και να ολοκληρώσει το hat-trick της.

Το αποτέλεσμα υπερασπίστηκε την πρώτη νίκη του Olli Harder ως προπονητής της West Ham.

Η συναρπαστική πρώτη νίκη πέντε γκολ είδε την εντυπωσιακή νίκη της West Ham United επί της Reading στο Barclays. Σούπερ Λιγκ Γυναικών FA το Σάββατο το απόγευμα.

Η Μάρθα Τόμας πήρε ένα εξαιρετικό hat-trick στα πρώτα 45 λεπτά. Ο Kenza Dali και η Katerina Svitkova βρήκαν επίσης το δίχτυ για να ολοκληρώσουν το μάθημα. Και υπερασπιστείτε τη νίκη του πρώτου πρωταθλήματος έναντι του διευθυντή Όλι Χάρντερ.

Οι Hammers είχαν κάνει μια αλλαγή από την ήττα του περασμένου Σαββατοκύριακου στο Old Trafford. Με την Hawa Cissoko να αποχωρεί μετά την αναστολή, η Laura Vetterlein.

Η φιλοξενούμενη ομάδα μόλις ξεκίνησε όταν το χέρι του Danielle Carter άρπαξε την Kate Longhurst στο πρόσωπο. Ο κοιλιακός παίκτης καθόταν για θεραπεία.

Ο Dagny Brynjarsdottir πήρε την πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι. Αλλά μια προσπάθεια από την άκρη του γηπέδου πέρασε τη συντόμευση.

Με επτά λεπτά, η Μάρθα Τόμας είχε μια χρυσή ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Η Κατερίνα Σβιτκόβα πέρασε έναν όμορφο σταυρό με αριστερό πόδι στο οποίο μπορούσε να πέσει μόνο το κράτος της Σκωτίας.

Ένα λεπτό αργότερα, οι Hammers ήταν στο προβάδισμα όταν ο σταυρός του Kenza Dali αιωρείται πάνω από τον τερματοφύλακα. Και βρήκε το δρόμο του στην κάτω γωνία του Reading. Καθαρό για να δώσει στην εκτός έδρας δίκαιη ευκαιρία για πρώτη φορά στο Berkshire.

Η ομάδα του Olli Harder διπλασιάστηκε σε δέκα λεπτά στο Madejski. Ο Thomas επέλεξε τη Svitkova στο παρασκήνιο. Και η Τσεχική Δημοκρατία στο εξωτερικό ήταν σε θέση να κατευθύνει την κεφαλιά του σε μια στενή γωνία.

Είναι απίστευτο ότι ο Τόμας μαχαίρωσε την μπάλα στο δίχτυ για λίγα λεπτά. Αφού το βάλετε στο δίχτυ, μια εξαιρετική αρχή για την εκτός έδρας πλευρά. Σημείωσε τρία γκολ σε τέσσερα λεπτά για να βγει στο προβάδισμα.

Η πρώτη απειλή του χρόνου ανάγνωσης του Σαρλότ ήρθε περίπου 23 λεπτά στο παιχνίδι.

Η πρώτη απειλή του χρόνου ανάγνωσης του Σαρλότ ήρθε περίπου 23 λεπτά στο παιχνίδι. Ένα ελεύθερο λάκτισμα από τον Φαραώ Ουίλιαμς πετάει ψηλά.

Γυναικεία ομάδα West Ham United (Source The Mirror)

Γυναικεία ομάδα Γουέστ Χαμ (Πηγή: The Mirror)

Ο Angharad James βρήκε χώρο στην άκρη του γηπέδου στην γηπεδούχο. Αλλά η απεργία του αντιμετωπίστηκε καλά από την Courtney Brosnan. Ποιος κατέβηκε καλά και κόλλησε στην προσπάθεια.

Παρά την πίεση του Ρέντινγκ, η πλευρά του ταξιδιού εξακολουθούσε να είναι αντίθετη προς τον μετρητή.

Ο Cecilie Redisch έκανε ένα λάθος πριν παίξει τη μπάλα για να σκοράρει ο Thomas. Ο δεύτερος στόχος της το απόγευμα. Και το τέταρτο για τα σφυριά μέσα σε 30 λεπτά.

Και οι στόχοι δεν τελείωσαν εκεί από την πλευρά του Harder. Η Μάρθα Τόμας ολοκλήρωσε το χατ τρικ της με ένα όμορφο πελεκημένο. Πάνω από το κεφάλι της Grace Moloney να βάλει τα σφυριά σταθερά. Και σε καλό δρόμο για τη μεγαλύτερη νίκη τους στην καμπάνια.

Η γηπεδούχος φαινόταν έκπληκτη μετά από ένα τόσο μεγάλο άνοιγμα σε 40 λεπτά. Και δεν μπορούσαν να ασχοληθούν με τα μέσα ενημέρωσης που δημιουργήθηκαν από την πλευρά του Harder.

για τι έπαιξε η ομάδα nba charles barkley

Οι Royals δεν κατάφεραν να βρουν μια κρίσιμη ευκαιρία καθώς οι διαιτητές έφτασαν το ρολόι στο πρώτο ημίχρονο, κατά τη γνώμη του Claret και του Blue.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μια γηπεδούχος ομάδα που ήθελε να βρει έναν τρόπο πίσω στο παιχνίδι. Η προσπάθεια που καταβάλλεται από τον Κάρτερ έχει έρθει λίγο μακριά από το αριστερό χέρι του Brosnan.

Ωστόσο, τα σφυριά συνέχισαν να φαίνονται δυνατά στο πίσω μέρος. Και επικίνδυνο στον πάγκο. Κοίταξαν να προσθέσουν πόντους με 62 λεπτά στο ρολόι.

Ο Courtney Brosnan ήταν προσεκτικός για να κόψει ένα σκορ από τη Natasha Harding στο δοκάρι.

Η γηπεδούχος ομάδα συνέχισε να παίζει πολύ.

Η γηπεδούχος ομάδα συνέχισε να παίζει πολύ. Αλλά προσπάθησαν να βρουν σαφείς πιθανότητες καθώς τα σφυριά στάθηκαν σταθερά στα τελευταία 15 λεπτά παίζοντας ακούραστα.

Γυναικεία Reading (Πηγή Reading FC)

Reading Women (Πηγή: Reading FC)

Η Emma Harries πλησίασε στο να δώσει στους Royals έναν στόχο πίσω στο χρόνο. Ωστόσο, δεν μπορούσε να έρθει σε επαφή με έναν σταυρό στον ουρανό που φωτίζει το πρόσωπο του τέρματος.

Ούτε ο Μουσταφά και ο Μαζ Πατσέκο συναντήθηκαν σχεδόν για έκτη φορά με πέντε λεπτά να απομένουν στον κανονικό χρόνο. Αλλά ο Moloney εμπόδισε την προσπάθεια του επιθετικού.

Ο Reading-stopper πάντα αρνούταν την Emily van Egmond, καθώς οι Hammers φαινόταν τυχεροί και από τις δύο πλευρές για να πετύχουν το επόμενο γκολ.

Η ανάγνωση πήρε άλλη μια ευκαιρία πριν το τελικό σφύριγμα. Ο Ουίλιαμς χτύπησε ένα δοκάρι από ένα ελεύθερο λάκτισμα που φαινόταν έτοιμο να καθίσει στην επάνω γωνία.

Ο Anouk Denton αγωνίζεται για τα τελευταία πέντε λεπτά του τραυματισμού για να παίξει για τη West Ham United για πρώτη φορά.

Τα σφυριά έπαιξαν σκληρά έως ότου η σφύριγμα πλήρους απασχόλησης. Και κέρδισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα το 2021, ως την πρώτη τους υπό τον Harder.

Ο διευθυντής της West Ham Olli Harder ήταν γεμάτος συγχαρητήρια για την απόδοση του Thomas.

Ο διευθυντής της West Ham Olli Harder είπε, την καλή απόδοση της Μάρθα Τόμας. Ως επιθετική, ήταν δύσκολο για τα τελευταία παιχνίδια να μην σκοράρει. Αλλά για να δημιουργήσετε καλές πιθανότητες.

West Ham Manager Olli Harder (Πηγή The Athletic)

West Ham Manager Olli Harder (Πηγή: The Athletic)

Και σήμερα, κατάφερε να βάλει την μπάλα πίσω. Αυτό θα της δώσει έναν κόσμο εμπιστοσύνης στο μέλλον.

Η ομάδα το πιστεύει, καθώς έχουμε τα αρνητικά αποτελέσματα από την πλευρά μας. Αλλά νομίζω ότι τα πρόσφατα παιχνίδια μας ήταν καλά όσον αφορά αυτό που προσπαθούμε να κάνουμε.

Αυτού του είδους τα αποτελέσματα και οι επιδόσεις θα έρθουν. Χαίρομαι που συνέβη σήμερα και θα δημιουργήσει αυτοπεποίθηση.

Ο διευθυντής της ανάγνωσης Kelly Chambers είπε ότι δεν νομίζω ότι βγήκαμε με έναν αγώνα. Και θα ήθελα να ζητήσω από τα κορίτσια να βγουν μαζί μας σήμερα. Προσπαθήσαμε να παίξουμε το παιχνίδι μας. Αλλά η West Ham μας άσκησε περισσότερη πίεση από το συνηθισμένο.

Νόμιζα ότι δημιουργήσαμε τα προβλήματά μας στο πρώτο ημίχρονο. Δεν δείξαμε ευελιξία. Δείξαμε εναντίον του Μάντσεστερ Σίτι και μόλις μας κάλεσαν σήμερα.

Οι παίκτες έχουν παίξει με αυτό το αποτέλεσμα. Και θα έπρεπε να έχουμε παίξει καλύτερα. Πρέπει να δείξουμε την υπερηφάνεια μας στο να τερματίζουμε όσο το δυνατόν υψηλότερα στο πρωτάθλημα. Ζητούμε συγνώμη από τους θαυμαστές για την απόδοσή μας στο πρώτο ημίχρονο, καθώς ήταν απαράδεκτο.