Ποδόσφαιρο

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφτασε στον τελικό: UEFA Europa League

Ποια Ταινία Θα Δείτε;

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφτασε στο πρώτο σκέλος της σεζόν του Ολ Γκουνάρ Σάλσκιαερ, αλλά έχασε το αήττητο ρεκόρ επτά αγώνων στον τελευταίο τελικό του Europa League εναντίον της Ρώμης.

Edinson cavani σκόραρε και τα δύο γκολ για την United στο δεύτερο σκέλος του ημιτελικού 13 γκολ.

Η Ουρουγουάη άνοιξε το σκορ με εξαιρετική προσπάθεια στο πρώτο ημίχρονο. Και μετά η μπάλα βρήκε το δίχτυ με μια ωραία κεφαλίδα από Μπρούνο Φερνάντες «Εξαιρετική πλωτή κάρτα στο δεύτερο ημίχρονο.

Στη μέση, οι Ρομά απείλησαν να επιστρέψουν λίγο όταν ήταν πρώην παίκτης της Μάντσεστερ Σίτι Έντιν Ντζέκο σημείωσε το ένατο γκολ του. Ενάντια στην United πριν ο Bryan Cristante τελείωσε έξυπνα με ένα σουτ.

ζάχαρη ray leonard καθαρή αξία 2016

Οι Ιταλοί είχαν την τελευταία λέξη όταν μπήκε το χαμηλό κλειδί του Nicola Zalewski Ντέιβιντ Ντε Γέα Τα πόδια. Μετά από μια εκτροπή από τον Alex Telles.

Η συνολική νίκη με 8-5 τερμάτισε την ημιτελική ήττα των τεσσάρων ημιτελικών της United υπό τον Solskjaer. Και ορίσαμε μια συνάντηση με τον Βιγιαρεάλ - ο οποίος απέτρεψε την Άρσεναλ - στο Γκντανσκ στις 26 Μαΐου.

Η United δεν έχει κερδίσει ένα τρόπαιο από τότε που κέρδισε το τουρνουά το 2017.

Η Γιουνάιτεντ δεν έχει κερδίσει ένα τρόπαιο από τότε που κέρδισε το τουρνουά το 2017. Από το πενταετές χάσμα μεταξύ του 1985 και του 1990, η πιο εκτεταμένη περίοδος τους έληξε με τη νίκη του FA Cup. Αυτό σηματοδότησε την έναρξη της ασημένιας συλλογής του Sir Alex Ferguson.

Ο Jose Mourinho ήταν υπεύθυνος για την πρόσφατη επιτυχία της United. Θα είναι υπεύθυνος για την αναβίωση των Ρομά την επόμενη σεζόν και γνωρίζοντας ότι η μόνη τους ευκαιρία στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο θα έρθει σε έναν νέο τρίτο διαγωνισμό UEFA.

Γνωρίστε (κερδίστε, αποκτήστε) με τις σύγχρονες τεχνικές.

Αν κερδίσει ένα τρόπαιο ως προπονητής της United, ήταν η νίκη του Solskjaer. Υπογραμμίζει επίσης γιατί η Νορβηγία συνεχίζει τις προσπάθειές της να κρατήσει τον Cavani στο Old Trafford.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανέβασε τελευταία το τρόπαιο το 2017 (Πηγή Cricfooty)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ανέβασε επιτέλους το τρόπαιο το 2017 (Πηγή: Cricfooty)

Στα 19, ο Mason Greenwood βρίσκεται στην άλλη πλευρά της μέσης ηλικίας με τον Cavani. Ο Άγγλος άντρας ξεπέρασε τον Ντάνκαν Έντουαρντς ως ο νεότερος Άγγλος που έφτασε στις 100 εμφανίσεις της United. Και ο τρίτος-νεότερος μετά τον Norman Whiteside και τον George Best.

Το Greenwood έχει πολλά να μάθει. Ο Cavani, 34 ετών, είναι ένα αντίγραφο.

Τα τέσσερα γκολ του στη μάχη τον έφεραν σε 14 φέτος. Και μια επτά γκολ σε έξι παιχνίδια υποδηλώνει ότι φτάνει στην πρώτη φόρμα εγκαίρως.

με ποιον είναι ο Erin andrews

Η προσπάθεια του Cavani για το πρώτο ημίχρονο ήταν εκπληκτική. Ξεκινώντας με τη νίκη του Paul Pogba, η ομαδική εργασία της United ήταν εξαιρετική.

Μια σημαντική απόλυση από τον Fernandes έστειλε τον Fred να διασχίζει τη μέση. Επίσης, το πέρασμα ήταν αρκετά καλό. Όμως ο Κάβανι είχε ακόμα πολλή δουλειά να κάνει καθώς έβαλε τη βολή του στο δίχτυ των Ρομά.

Επιπλέον, η δεύτερη του ήταν πολύ πιο λεπτή, προερχόμενη από μια άλλη βοήθεια του Fernandes. Ένας βαθύς σταυρός που παραδόθηκε στην τελειότητα. Και που προσκάλεσε τον τερματισμό με επικεφαλής, που σκότωσε αποτελεσματικά την ισοπαλία.

Η λέξη λέει ότι ο Cavani είναι πλέον αποφασισμένος να μείνει στην United για μια άλλη σεζόν. Και καθώς οδηγεί τον αριθμό εννέα. Ο Solskjaer θα χαρεί αν αυτές οι προτάσεις αποδειχθούν σωστές.

Ο De Gea, όσο καλύτερα μπορούσε.

Έχει γίνει μια σύγχρονη παράδοση για τους τερματοφύλακες που είναι οι δεύτεροι παίκτες να παίζουν σε αγώνες κυπέλλου για να παραμείνουν κίνητρα.

Αυτό συνέβη στην United το 2016-17, κάτι που σήμαινε ότι ο Sergio Romero και όχι ο De Gea έπαιξε στον τελικό του Europa League, νικώντας τον Ajax στη Στοκχόλμη.

Έτσι, δεδομένου ότι ο De Gea έχει δείξει και στις τέσσερις δεσμεύσεις του Europa League. Από τότε που έχασε τη θέση του στην Premier League από τον Dean Henderson. Πρέπει να είναι έτοιμος να επισκεφθεί το Γκντανσκ.

Τίποτα δεν συνέβη στον αγώνα που θα μπορούσε να οδηγήσει τον Solkjaer στο συμπέρασμα ότι η De Gea δεν θα έπρεπε να πάρει δουλειά.

Ο Ισπανός ήταν εξαιρετικός και χωρίς αυτόν. Αυτό που φαινόταν να είναι ρωμαϊκή επιστροφή μπορεί να ήταν πραγματικό πράγμα.

Από την αρχή, αρνήθηκε τον Gianluca Mancini για μια πολύ καλή αποταμίευση. Και χρειάστηκε ένα άλλο μπλοκ για να μπλοκάρει τον Lorenzo Pellegrini, δίνοντας στους επισκέπτες την ευκαιρία.

De Gea (Πηγή beIN SPORTS)

De Gea (Πηγή: beIN SPORTS)

Ο Ντε Γκέι έφτασε στη συνέχεια στο δεύτερο ημίχρονο, το οποίο ήταν πολύ σημαντικό καθώς οι Ρομά προσπάθησαν να ανοίξουν την ισοπαλία στο κεφάλι. Απάντησε στην προσπάθεια του Ντζέκο να φτάσει στην επάνω γωνία μακριά από τον κίνδυνο.

Μετά από αυτό, έσωσε μερικά πράγματα από τους πρώην μεσαίους της United, Henrikh Mkhitaryan και Cristante. Από την άλλη πλευρά, ένας άλλος στόχος των Ρομά θα τους έδινε περισσότερη δυναμική. Και αφήστε τους με μόνο δύο.

έχει η κοπέλα πέστροφα η κοπέλα

Η τρέχουσα κατάσταση που έχει δύο διεθνείς τερματοφύλακες στο παιχνίδι φαίνεται απίθανη. Αλλά σε αυτήν την περίπτωση, ο De Gea απέχει πολύ από το καλύτερο που μπορεί να κάνει.

«Παίξαμε ένα εξαιρετικό μισό» - United Manager.

Ο διευθυντής της Manchester United Ole Gunnar, μιλώντας στην BT Sport, είπε: Ακούγεται καλό να βρίσκεστε στον τελικό. Παίξαμε ένα εξαιρετικό μισό στο Old Trafford που περάσαμε.

Είμαι λίγο απογοητευμένος για το γεγονός ότι χάσαμε. Και ειδικά ο τρόπος που η United έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο.

Θα ήταν εύκολο 8-6 για αυτούς. Ήταν ένα ασυνήθιστο παιχνίδι. Τους δώσαμε την μπάλα.

Ευτυχώς, έχουμε έναν από τους καλύτερους τερματοφύλακες στον κόσμο. Είμαστε στον τελικό και ανυπομονούμε για τις 26 Μαΐου.

Σύμφωνα με το τιμωρητικό πρόγραμμα της United τις επόμενες ημέρες: Είναι κατασκευασμένο από άτομα που δεν έχουν παίξει ποτέ ποδόσφαιρο σε αυτό το επίπεδο.

Είναι φυσικά αδύνατο για τους παίκτες. Επιπλέον, θα χρειαστούμε όλους σε αυτά τα τέσσερα παιχνίδια. Είναι μια προσωρινή αλλαγή, αλλά πρέπει να είμαστε έτοιμοι.