Νβα

Η ζέστη εκτοξεύει 76ers τη νύχτα με χαμηλό σκορ από τον Embiid

Ποια Ταινία Θα Δείτε;

Ο Νο. 5 σπόρος Μαϊάμι Χιτ έπληξε τον Νο 1 σπόρο Φιλαδέλφεια 76ερς, νικώντας τον τελευταίο 106-94 με χαμηλό σκορ από Τζόελ πείθει .

Τζόελ πείθει έχασε μόνο έξι πόντους παίζοντας συνολικά 25 λεπτά αφού επέστρεψε από τη γρίπη νωρίτερα αυτήν την εβδομάδα.

πόσα παιδιά έχει η stephanie mcmahon

Ενώ ο Heat κράτησε το Νο. 5 στο Ανατολικό Συνέδριο με τη νίκη επί των 76ers.

Ακόμα και με την ήττα, οι 76ers βρίσκονται στην πρώτη θέση στην Ανατολή για πρώτη φορά από το 2001.

Το παιχνίδι σηματοδοτεί επίσης την πρώτη εμφάνιση του Udonis Haslem για τη ζέστη που είναι βετεράνος που έχει ήδη παίξει για 18 σεζόν.

Το Miami Heat πήρε το προβάδισμα του 1ου τριμήνου έναντι των 76ers την Πέμπτη το βράδυ και διατηρούσε το προβάδισμα μέχρι το τελευταίο τέταρτο.

Η ισχυρή εκκίνηση του Heat στο παιχνίδι

Ο Seth Curry συγκροτεί τον Ben Simmons, ο οποίος έτρεξε να ανοίξει το τέταρτο για τους 76ers.

Ο Bam Adebayo στη συνέχεια απάντησε αμέσως με άλτη για το Μαϊάμι.

Οι 76ers πρόσθεσαν γρήγορα τέσσερις πόντους, φέρνοντας το παιχνίδι 6-2 με 9:48 αριστερά στο τέταρτο.

Αλλά τότε η Heat απάντησε με κουβάδες με πλάτη-πλάτη δένοντας το παιχνίδι στο 6-6.

Τζίμι Μπάτλερ έπεσε ένα τρίποντο δίνοντας στη ζέστη το πρώτο προβάδισμα της νύχτας.

Η Heat συνέχισε να πέφτει κουβάδες λαμβάνοντας 5 πόντους για να οδηγήσει στα μισά του τριμήνου.

Σύντομα το προβάδισμα επεκτάθηκε σε οκτώ πόντους στα 12-20 με 4:47 λεπτά να παίξουν.

Το ζεστό σκορ του Τζίμι επέκτεινε το προβάδισμα σε 10 πόντους.

Τελικά το τέταρτο τελείωσε με τον κουβά του Udonis Haslem στα τελευταία δευτερόλεπτα για τη ζέστη και 76ers απαντώντας πίσω, δίνοντας το Heat 16 πόντους πλεονέκτημα.

Η θερμότητα συνέχισε την κυριαρχία έναντι των 76ers.

Μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο η Heat και οι 76ers ήταν 38-22.

Η Heat ξεκίνησε γρήγορα το τέταρτο με ένα κουβά και οι 76ers απάντησαν αμέσως.

Ο Tyler Herro έπεσε στη συνέχεια ένα τρίποντο για το Heat.

Ο Χάσελεμ πολέμησε με τον Ντουάιτ Χάουαρντ μετά από περίπου δύο λεπτά στο τέταρτο, καθώς ο τελευταίος τον πέταξε στο έδαφος νωρίτερα.

Στη συνέχεια, ο Χάσελ έδιωξε παίζοντας μόνο τρία λεπτά.

Ο Herro έπεσε έπειτα ένα άλλο τρίποντο επεκτείνοντας το προβάδισμα Heat στους 19 πόντους με 9:15 να απομένει στο τρίμηνο.

Ο Embiid έριξε ένα κουβά που επέστρεψε στο τρίμηνο.

Το Heat είχε ακόμη πλεονέκτημα 19 πόντων έναντι των 76ers τέσσερα λεπτά αργότερα.

Ο Herro έπεσε ακόμη ένα τρίποντο επεκτείνοντας το προβάδισμα σε 22 πόντους στις 31-53 με 4:46 να απομένουν για να παίξουν στο τρίμηνο.

Ο Simmons έπεσε τότε ένα layup για τους 76ers και ο Seth πέτυχε ένα τρίποντο αμέσως μετά.

Και ο Tobias Harris πέφτει στο επόμενο κτήμα δίνοντας στους 76ers ένα 7-0.

Όμως σύντομα η Heat απάντησε με 5-0 με τον Adebayo bucket και τον Herro τρίποντο με το πλεονέκτημα των 20 πόντων με περίπου δύο λεπτά για να παίξει.

Το τρίμηνο έληξε με 21-60 στο ταμπλό.

Η Heat ξεπέρασε τους 76ers ξανά στην τρίτη.

Οι Simmons περνούν στον Χάρις, ο οποίος το έκανε το τρίτο τέταρτο.

Ο Μπάτλερ απαντά σύντομα με ένα τρίποντο για το Heat.

Στη συνέχεια ο Ντάνι Γκρίν απάντησε αμέσως με ένα τρίποντο για το 76ers.

Οι κάδοι Green and Curry back-to-back έκαναν το προβάδισμα σε 18 πόντους για τους 76ers με 6:15 αριστερά στο τρίμηνο.

Ο Herro πέφτει και πάλι με ένα τρίποντο για να κερδίσει 20 πόντους έναντι των 76ers.

Το Heat απάντησε κάθε κουβά 76ers, χωρίς να αφήνει πλεονέκτημα 20 συν.

Η καυτή λήψη γυρισμάτων από πίσω από το τόξο συνεχίστηκε ακόμη και στα τελευταία δευτερόλεπτα του τριμήνου.

Έπεσε ένα τρίποντο φέρνοντας το παιχνίδι στα 91-67 με 29 δευτερόλεπτα να απομένουν για να τερματίσει το τέταρτο.

έπαιξε ποτέ ο Mike Tomlin υπέρ ποδοσφαίρου

Η καθυστερημένη επιστροφή των 76ers δεν είναι αρκετή για να νικήσει το Heat.

Ο Ντέιβιν Ντέντμον ανακάλεσε το χάσμα του Herro για να ανοίξει το τέταρτο τέταρτο για το Heat.

Ο Tyrese Maxey απάντησε στη συνέχεια με ένα δολάριο για τους 76ers.

Με αυτό το 76ers έκανε 8-0 για να φέρει το παιχνίδι 79-97 στα μισά του ημιχρόνου.

Οι 76ers άρχισαν να επιστρέφουν με τον Maxey να κάνει φάουλ μετά την πτώση του κουβά.

Τότε ήταν εντός 17 πόντων με τη ζέστη για πρώτη φορά στο δεύτερο ημίχρονο.

Ωστόσο, η Heat απάντησε πίσω με το πλεονέκτημα των 20 πόντων στα 84-104 με 2:44 να απομένουν στο τρίμηνο.

Ο Ησαΐας Τζο έπεσε ένα τρίποντο για τους 76ers αμέσως.

Ξεκίνησε ένα τρέξιμο 12-2 για τους 76ers, μειώνοντας το προβάδισμα σε 8 πόντους.

Αλλά ήταν πολύ αργά για τους 76ers να νικήσουν το Heat που κυριάρχησε σε ολόκληρο το παιχνίδι.

Τελικά η Heat νίκησε τους 76ers 106-96.

Ο Τζίμι Μπάτλερ ηγήθηκε του Heat.

Καθώς η Heat νίκησε τον Νο 1 σπόρο 76ers, Τζίμι Μπάτλερ οδήγησε τον πίνακα αποτελεσμάτων για το Heat.

Σημείωσε 21 πόντους και έλαβε 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Εν τω μεταξύ, ο Bam Adebayo έπεσε 18 πόντους μαζί με 12 ριμπάουντ για ένα διπλό και πήρε επίσης 8 ασίστ της νύχτας.

Ο Kendrick Nunn έκανε 13 πόντους για το Heat και 2 ριμπάουντ.

Ο Trevor Ariza έπεσε 10 πόντους με 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ για την αρχική μονάδα.

Από την άλλη πλευρά, ο Tyler Herro, ο οποίος είχε καυτό σκορ από πίσω από τη γραμμή των τριών πόντων, έπεσε 18 πόντους, μαζί με 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ που έφτασαν όλοι από τον πάγκο.

Ο Γκόραν Ντράγκκιτς συνέβαλε 15 πόντους, 2 ριμπάουντ και 6 ασίστ από τον πάγκο.

Ο βετεράνος του Heat, Udonis Haslem, είχε επιπτώσεις στην πρώτη του εμφάνιση πριν αποβληθεί λόγω του αγώνα με τον Dwight Howard του 76er.

Έπεσε 4 πόντους και πήρε ριμπάουντ παρά το παιχνίδι μόλις τρία λεπτά.

Ο Joel Embiid δεν είναι τόσο καλός σκορ το βράδυ.

Ο Tobias Harris σημείωσε 21 πόντους, οδηγώντας το σκορ 76ers απόψε.

Έλαβε επίσης 4 ριμπάουντ και μια βοήθεια για τους 76ers.

Ο Ντάνι Γκριν σημείωσε 11 πόντους με 4 ριμπάουντ και μια ασίστ, και έγινε ο μόνος άλλος παίκτης από την αρχική ομάδα που σημείωσε διπλούς αριθμούς.

Ενώ τόσο ο Seth Curry όσο και ο Ben Simmons έπεσαν 8 πόντοι από το starter.

Τζόελ πείθει που επέστρεψε από την ασθένεια που υπέστη νωρίτερα αυτή την εβδομάδα κατάφερε να πέσει μόνο έξι πόντους στα γυρίσματα 3-για-9.

Πήρε 2 ριμπάουντ και μια βοήθεια παίζοντας 25 λεπτά.

Αφ 'ετέρου, Ανακινήστε τον Μίλτον έπεσε 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, και 2 ασίστ όλες βγήκαν από τον πάγκο.

Εν τω μεταξύ, σχεδόν όλοι οι παίκτες των 76ers σημείωσαν πόντους στο σημερινό παιχνίδι εναντίον του Heat, παρά την ήττα.

Ακόμα και με την ήττα, το ρεκόρ της Φιλαδέλφειας σε αυτή την κανονική σεζόν, το 20-16 ήταν αξιοσημείωτο.

Είναι το καλύτερο οδικό σήμα από μια ομάδα 76ers τα τελευταία 18 χρόνια. Οι 76ers 2002-03 ήταν 23-18 εκτός Φιλαδέλφειας.

Το 76ers θα φιλοξενήσει τώρα την Ορλάντο Μαγεία την Παρασκευή.

Ενώ η Heat θα επισκεφθεί το Μιλγουόκι Μπακς το Σάββατο.