Νβα

Το Brooklyn Nets βρίσκεται στην κορυφή της Ανατολής: Ο Κίρι ανεβαίνει καθώς ο Τζέιμς φεύγει λόγω τραυματισμού

Ποια Ταινία Θα Δείτε;

Το Brooklyn Nets ανέβηκε στο νούμερο 1 στην Ανατολή αφού νίκησε τους Houston Rockets 120-108 στο Barclays Center την Τετάρτη το βράδυ.

Το Nets καλωσόρισε το Houston Rockets για το παιχνίδι με τους Nets να ελπίζουν για την πρώτη θέση και οι Rockets να θέλουν νίκη.

Ο εκκινητής των Rockets ξεκίνησε δυνατός κάνοντας 42 πόντους στο πρώτο τρίμηνο και το Nets έπεσε μόνο 29 πόντους.

Οι Rockets έκαναν οκτώ από τις πρώτες εννέα σουτ τους, συμπεριλαμβανομένων και των πέντε προσπαθειών τους με 3 πόντους.

Συνεπώς, παίρνοντας ένα προβάδισμα 24-6 πέντε λεπτά στο παιχνίδι. Το Rockets ’Irving σημείωσε οκτώ ευθείες πόντους με ένα ζευγάρι τριών για να μειώσει το σκορ.

Όμως, οι Rockets συνέχισαν να επιτίθενται στο επιθετικό τέλος με σκοράρισμα 15-of-19 συνολικά και 7-of-9 από 3 πόντους στο πρώτο τρίμηνο για να πάρει το προβάδισμα 42-29.

Τα δίχτυα καλωσορίζουν τους πύραυλους

Τα δίχτυα καλωσορίζουν τους ρουκέτες (πηγή: youtube.com )

Εν τω μεταξύ, οι Irving και Harden συνδύασαν για 26 από τους πρώτους μήνες του Μπρούκλιν. Μέχρι το ημίχρονο, ο Irving είχε 18 και ο Harden είχε 17.

Και οι Νέτς έκαναν μόνο 4 με 18 πόντους 3 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και έχαναν 11 πόντους

Οι Ρόκετς προηγούνται 82-69 με πέντε λεπτά να απομένουν στο τρίτο τρίμηνο. Τα δίχτυα χρειάζονταν κάποιον να ανεβαίνει και να σκοράρει για να μειώσει το σκορ.

Κίρι Ίρβινγκ ανέβηκε για τα δίχτυα.

Αφού οι Ρόκετς προηγήθηκαν 82-69, τα Νετ ανέβηκαν. Ο Irving ξεκίνησε 12-0 με έξι πόντους.

Στη συνέχεια, ο Griffin έκανε μια αντίστροφη διάταξη με ένα παιχνίδι τριών πόντων. Στη συνέχεια, ο Ίρβινγκ έπεσε 3-δείκτη παρά τον Harris των Ρόκετς που τον φρουρούσε.

Αυτό μείωσε το σκορ και έφερε τα Nets εντός 82-81. Στη συνέχεια ο Timothe Luwawu-Cabarrot έπεσε με 3 πόντους και σύντομα ο Μπρούκλιν πήρε το προβάδισμα 86-85.

Η Κίρι Ίρβινγκ οδηγεί τα δίχτυα

Η Κίρι Ίρβινγκ οδηγεί τα δίχτυα (πηγή: netsdaily.com )

Ήταν το πρώτο προβάδισμα του παιχνιδιού για το Nets, πριν οι Rockets πήραν το προβάδισμα 87-86 στο τέταρτο τρίμηνο.

Οι Nets ήταν χωρίς τον πρωταγωνιστή τους James Harden καθώς μπαίνουν στο τέταρτο τέταρτο.

Ήταν Κίρι Ίρβινγκ σε όλο το παιχνίδι καθώς τελείωσε με 31 πόντους, 12 ασίστ και τέσσερα ριμπάουντ για να βοηθήσει το Μπρούκλιν να κερδίσει, νικώντας τους Rockets, 120-108.

Ο Irving ανέλαβε τον έλεγχο των αρμοδιοτήτων χειρισμού της μπάλας με τον James Harden να αναγκάζεται να εγκαταλείψει το παιχνίδι απροσδόκητα.

Ο Irving έπαιξε το ρόλο του με μεγάλη επιτυχία καθώς ο Nets κέρδισε το παιχνίδι ενάντια στους Rockets.

Έπεσε ένα διπλό-διπλό για τη νίκη των Νέτς στους Ρόκετς.

Χωρίς τον James Harden στο παιχνίδι, η πίεση θα είναι Κίρι Ίρβινγκ για να κερδίσετε για τα δίχτυα.

Ο Κίρι έλαβε την υποστήριξη που χρειαζόταν από τους συμπαίκτες του.

εκτός Κίρι Ίρβινγκ Ο Μπλέικ Γκρίφιν έδωσε στα Νέτς καλά λεπτά από τον πάγκο τερματίζοντας με 11 πόντους, έξι ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ.

Ομοίως, ο Nicolas Claxton για άλλη μια φορά είχε μια σταθερή βραδιά έξω από τον πάγκο.

Καθώς έπεσε 12 πόντους, οκτώ ριμπάουντ, μία ασίστ και ένα μεγάλο μπλοκ σε 21 λεπτά.

Ο Τζο Χάρις συνέβαλε για τα δίχτυα και τερμάτισε με 28 πόντους στα 7 από τα 12 γυρίσματα από βαθιά.

Χτύπησε επίσης διαδοχικά μαχαίρια 3 πόντων στο τελευταίο λεπτό για να σφραγίσει τη νίκη. Η νίκη έδωσε στο Nets το 33-15 ρεκόρ της σεζόν.

Για τους Rockets, ο Kevin Porter Jr οδήγησε την ομάδα με 20 πόντους σε 31 λεπτά και στη συνέχεια ο Danuel House Jr με 18 πόντους σε 30 λεπτά.

Με την απώλεια, το Χιούστον πέφτει στα 13-34 το χρόνο.

Ο Τζέιμς Χάρντεν φεύγει στο τρίτο τρίμηνο λόγω τραυματισμού.

Ο Harden ήταν εντυπωσιακός καθ 'όλη τη διάρκεια της σεζόν ειδικά τον Μάρτιο και έφερε τα Nets χωρίς άλλους βασικούς παίκτες να υποστηρίξουν.

Το Nets μπήκε σε αυτό το παιχνίδι με τους James και Kyrie να στηριχθούν.

Αλλά καθώς τα Nets μπήκαν στο τρίτο, ο Τζέιμς βγήκε από το παιχνίδι λόγω τραυματισμού.

Ο Τζέιμς Χάρντεν αναγκάστηκε να φύγει στο δεύτερο ημίχρονο με 4 λεπτά να απομένουν στο τρίτο τέταρτο λόγω τραυματισμού.

Ο Χάρντεν υπέστη κάποια σφίξιμο που είναι το δεξί του μπλοκάρει και δεν επέστρεψε για το τέταρτο τρίμηνο.

Θα το παρακολουθούμε. Δεν έχω πολλά να σας πω, είπε ο προπονητής Steve Nash μετά τον αγώνα. Αισθανόμαστε σίγουροι ότι δεν είναι μακροπρόθεσμο.

Ο Τζέιμς βγαίνει από το παιχνίδι ενάντια στους Ρόκετς

Ο Τζέιμς βγαίνει από το παιχνίδι ενάντια στους Ρόκετς (πηγή: nba.com )

Το Nets and Rockets ήταν σε ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι μπάσκετ μετά από τρία τέταρτα με το σκορ 91-89 στις αρχές του τέταρτου τριμήνου.

Ο Χάρντεν μπόρεσε να σκοράρει μόνο 17 πόντους, 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ σε 27 λεπτά για τα Νετ.

Τα δίχτυα είναι ήδη κάτω από τον Κέβιν Ντάραντ, καθώς επίσης αντιμετωπίζει έναν τραυματισμό που τον έχει παραμελήσει τους τελευταίους μήνες.

Εάν ο Harden χάσει και άλλα παιχνίδια, τότε το Nets θα έχει τον Irving να στηρίζεται. Δεν είναι κάτι νέο για τα Nets.

Δεδομένου ότι ήταν κυρίως χωρίς και τα τρία σούπερ σταρ υγιή ή στη σύνθεση ταυτόχρονα.

Αυτό είναι άσχημα νέα για τον James Harden καθώς παίζει ως πρωτοπόρος για το MVP φέτος.

είναι παντρεμένος ο Aaron Rodgers των Green Bay Packers

Βρίσκεται κοντά στο τριπλό διπλό ανά παιχνίδι τον Μάρτιο, με μέσο όρο 28,9 πόντους, 12 ασίστ και 9,9 ριμπάουντ ανά παιχνίδι.

Το Nets μπήκε σε αυτό το παιχνίδι με ρεκόρ 10-2 αυτόν τον μήνα, το οποίο ξεκίνησε αποτελεσματικά τον Harden στη συνομιλία NBA MVP.

Περισσότερα για το Brooklyn Nets

Περισσότερα για τον τραυματισμό του Τζέιμς δεν έχουν ακόμη ολοκληρωθεί, αλλά οι Νέτς και ο Τζέιμς ελπίζουν ότι δεν θα είναι μακροπρόθεσμα.

Μετά τη νίκη, τα Nets καταλαμβάνουν τη Νο 1 θέση στο Ανατολικό Συνέδριο και βρίσκονται στο 33-15.

Το Nets θα επιστρέψει στη δράση αυτή την Πέμπτη, καθώς η ομάδα φιλοξενεί το Charlotte Hornets και στη συνέχεια θα αντιμετωπίσει το Chicago Bulls την Κυριακή.