Ποδόσφαιρο

Μπαρτσελόνα 3-3 Λεβάντε: Η Μπαρτσελόνα έχασε το προβάδισμα με 2-0

Ποια Ταινία Θα Δείτε;

Η Μπαρτσελόνα έχασε το προβάδισμα με 2-0 και είδε την ελπίδα της La Liga να κερδίσει ένα μεγάλο μειονέκτημα όταν έπαιξε με τη Λεβάντε.

Λιονελ μεσι έχει βάλει τους επισκέπτες μπροστά με ένα πολύ καλά ελεγχόμενο χαμηλό βόλεϊ. Πριν διπλασιάσουν το προβάδισμά τους καθώς ο Pedri στράφηκε Ousmane Dembele Ο σταυρός μετά την μπάλα του Μεσσία.

ποιες ομάδες έχει προπονήσει ο pete carroll

Αλλά Gonzalo melero κατευθύνθηκε πίσω, και Εικόνα placeholder του Jose Luis Morales άνοιξε το σκορ 2-2.

Η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στο προβάδισμα με το ισχυρό σουτ του Ντέμπλε. Αλλά ο Sergio Leon βρήκε το πίσω μέρος του τέρματος για τη Λεβάντε.

Η Μπάρκα προχώρησε στη δεύτερη θέση, πάνω από τη Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά θα ήταν μπροστά με μια νίκη. Και ένα σημείο πίσω από τους ηγέτες Ατλέτικο Μαδρίτης, που έχουν ένα παιχνίδι στο χέρι.

Η Ατλέτικο έχει απομείνει τρία παιχνίδια και θα είναι ο Ισπανός πρωταθλητής για πρώτη φορά από το 2013-14 για να τα κερδίσει όλα.

Ο μέσος της Barca Sergio Busquets παραδέχτηκε ότι οι πιθανότητες της ομάδας του να κερδίσει 27 La Liga είναι μικρές.

Υπάρχουν πολύ λίγες επιλογές που είναι διαθέσιμες για να κερδίσουμε το πρωτάθλημα τώρα, είπε.

Ακούγεται κακό. Δεν μπορούσαμε να κερδίσουμε το παιχνίδι και ξεκινήσαμε καλά. Πήραμε το πλεονέκτημα και το δεύτερο γκολ.

Αλλά δεν μπορούσαμε να πάρουμε το τρίτο. Όπως έχει συμβεί πολλές φορές, τα λάθη μας έχουν παραπλανήσει.

Αυτό το σημείο σημαίνει πολύ λίγα για εμάς. Δεν αντιπροσωπεύσαμε την ακρίβειά μας και το χρησιμοποίησαν στο έπακρο.

Είχαμε τις πιθανότητές μας, αλλά έχουμε ήδη πληρώσει για τα λάθη μας. Και δεν είχαμε μια καλή δεύτερη ευκαιρία.

Είναι δικό μας λάθος και δεσμευτήκαμε. Και επιτρέπουμε στις ομάδες να σκοράρουν όταν μας αντιμετωπίζουν.

Ο Koeman μπερδεύτηκε όταν ο Μπαρτσελόνα τον απέρριψε.

Η Μπαρτσελόνα φάνηκε να έχει τον απόλυτο έλεγχο αφού σημείωσε δύο γκολ στα πρώτα 34 λεπτά. Αντιμετωπίζοντας μια ομάδα Levite που χρειάστηκε έναν βαθμό για να βεβαιωθείτε ότι απέφυγαν τον υποβιβασμό.

Ωστόσο, καθώς ο αμυντικός Sergi Roberto μπήκε και πήγε σε μια ασυνήθιστη αμυντική θέση, η ομάδα του Ronald Koeman άρχισε να φαίνεται αδύναμη και παραχωρήθηκε δύο φορές σε τρία λεπτά.

Ο Μέλερο ανέβηκε πάνω από την άμυνα της Μπαρτσελόνα για να βάλει το γκολ πίσω. Και ο Μέσι έχασε απρόσεκτα τον έλεγχο του προβάδιου των 30 μέτρων με τον Μοράλες να ψηφίζει για τον πρώτο ισοσταθμιστή της Λεβάντε.

ekaterina gordeeva και κόρη Σεργκέι Γκρίνκοφ

Ronald Koeman (Πηγή: Fubo TV)

Ο στόχος του Dembele, ο οποίος απονεμήθηκε μετά τον έλεγχο του διαιτητή στο βίντεο, έκρινε ότι ο Antoine Griezmann δεν έκανε κακή αναπαραγωγή.

Ο Jorge Miramon του Levant αποκατέστησε το προβάδισμα των επισκεπτών. Αλλά ο Leon προχώρησε με τον Gerard Pique για να σκοράρει το τρίτο γρήγορο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, δεν είχαμε ενέργεια. Και δεν ξέρω τι να κάνω κατά τη διάρκεια του διαλείμματος καθώς ήμασταν υψηλοί στο πρώτο ημίχρονο, είπε ο Koeman.

Μας εξέπληξαν σημειώνοντας τρία γκολ. Και δεν έχω καμία εξήγηση - δεν ξέρω γιατί συνέβη αυτό.

Ισχυρή, κάτω και πολύ χαλαρή. Ολόκληρη η ομάδα αμυντικά δεν ήταν στο απαιτούμενο επίπεδο. Η επίτευξη τριών γκολ σε 45 λεπτά είναι το μεγαλύτερο πράγμα για αυτήν την ομάδα.

Η Μπαρτσελόνα κέρδισε το Κόπα ντελ Ρέι τον περασμένο μήνα, αλλά έφυγε από το Τσάμπιονς Λιγκ στις προηγούμενες 16. Και θα μπορούσε να χάσει τον ισπανικό τίτλο για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν.

Η Ατλέτικο θα κερδίσει τέσσερις πόντους αν κερδίσει τον αγώνα χέρι-με-χέρι την Τετάρτη στο σπίτι. Ενάντια στην πέμπτη θέση της Ρεάλ Σοσιεδάδ, πριν από τη Ρεάλ Μαδρίτης να παίξει τη Γρανάδα την Πέμπτη.