Νέα

Aston Villa 3-1 Φούλαμ

Ποια Ταινία Θα Δείτε;

Το αφεντικό του Fulham Scott Parker κατηγόρησε τους παίκτες του ότι δεν ήταν αρκετά στο δρόμο, καθώς οι φόβοι τους για απότομη πτώση ακολούθησαν την ήττα του Aston Villa.

Οι Cottagers ήταν στο δρόμο για ένα ράλι στο Newcastle στη 17η θέση όταν Αλεξάνταρ Μίτροβιτς έκανε ένα λάθος με το λάθος του Tyrone Mings να απολύσει τους κορυφαίους επισκέπτες από το Villa Park.

Ωστόσο, υποκατάστατο Trezeguet σημείωσε δύο γκολ καθώς η Βίλα σημείωσε τρία τα τελευταία 12 λεπτά. Έφυγαν από τον Φούλαμ με τρεις βαθμούς ασφαλείας.

Από καιρό σε καιρό σε αυτό το παιχνίδι, πρέπει να καταλάβετε πού βρίσκεστε και τι χρειάζεστε. Και δεν το χειριστήκαμε, είπε ο Parker.

Μερικές φορές πρέπει να πανικοβληθείτε, να παίξετε το παιχνίδι στο σωστό μέρος.

Ήμασταν μια μικρή ομάδα, αλλά ήμασταν παράλογοι και κάναμε ηλίθια λάθη. Μετά το πρώτος στόχος , εγκαταλείψαμε την ορμή μας και μας επηρέασε πολύ. Και δεν μπορούσαμε να πάμε στο δρόμο αρκετά.

Ο Φούλαμ ήταν ένα πολύτιμο πλεονέκτημα στο προβάδισμά τους πριν πάρει τα ηνία.

Ο Μινγκς, ο οποίος ήταν επικεφαλής της Βίλας απουσία του Τζακ Γκρεαλιές, διέκοψε μια προσπάθεια να επιστρέψει στον Εμιλιάνο Μαρτινέζ, επιτρέποντας στον Μίτροβιτς να έρθει, γύρω από τον τερματοφύλακα να σκοράρει.

Ωστόσο, ο Mings έκανε διορθώσεις για να δώσει στον Trezeguet ένα σταυρό για να ισοσταθμίσει για πρώτη φορά πριν ο Αιγύπτιος μέσος σκόραρε το δεύτερο γκολ. Τρία λεπτά αργότερα, με τη βοήθεια του συμπαίκτη του Keinan Davis.

σε ποιο κολέγιο πήγε ο Τζάρεντ Γκοφ

Ομάδα Fulham -90 λεπτά

Team Fulham (Πηγή: 90 λεπτά)

Ο Αγγλικός επιθετικός Ollie Watkins πρόσθεσε ένα τρίτο στη γραμμή των έξι ναυπηγείων.

Στο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν 0-0. Η Βίλα πίστευε ότι είχε κερδίσει ένα πέναλτι όταν ο Γουίτκινς έπεσε κάτω από την πρόκληση του Μάριο Λεμένα.

Ωστόσο, ο διαιτητής Andy Madley αποκλείστηκε μετά την παρακολούθηση της επανάληψης στο επεισόδιο του γηπέδου.

Το Trezeguet ενθαρρύνει την ύστερη Βίλα να ευημερήσει.

Με την ενθαρρυντική προσδοκία του Έλληνα καπετάνιου για τον έβδομο συνεχόμενο αγώνα, η Βίλα φαίνεται να βρίσκεται σε μια θέση όπου είναι λίγο πίσω σε μια ώρα.

Ο Ντιν Σμιθ ήλπιζε να καλωσορίσει τον Γκρεαλίτ σε τραυματισμό στο δέρμα. Αλλά μια επιστροφή στην προπόνηση την προηγούμενη μέρα του παιχνιδιού κατέστρεψε τα σχέδια του προπονητή της Villa.

Trezeguet - Premier League

Trezeguet (Πηγή: Premier League)

Η Βίλα είχε ένα πρόβλημα χωρίς τον μέσον της Αγγλίας. Επιπλέον, έχουν κερδίσει μόνο ένα από τα έξι τελευταία παιχνίδια τους.

Και έψαχναν για ένα άλλο απογοητευτικό αποτέλεσμα έως ότου ο Τρεζεγκέτ είχε αποβληθεί λίγο πριν ο Μίτροβιτς βάλει τον Φούλαμ μπροστά.

Σημείωσε δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών για να αναποδογυρίσει το παιχνίδι. Και πριν παίξετε το τρίτο γκολ δημιουργώντας τον Bertrand Traore, ο οποίος παρακάλεσε τον Watkins να σκοράρει.

Με ένα ταξίδι στο Λίβερπουλ και ένα εντός έδρας παιχνίδι με την Μάντσεστερ Σίτι, αυτό ήταν μια εξαιρετική επιστροφή στους τρόπους νίκης.

Αφού προχώρησε σε 44 πόντους μετά από 29 παιχνίδια, 18 περισσότεροι από ό, τι είχαν στην ίδια κατηγορία την περασμένη σεζόν. Η Βίλα έχει μόλις πέντε βαθμούς από την ευρωπαϊκή κατάταξη.

Θα ελπίζουν ότι ο Γκρέιλις θα επιστρέψει για την περιοδεία του επόμενου Σαββατοκύριακου στο Anfield. Αλλά τουλάχιστον απέδειξαν εναντίον της Fulham ότι μπορούν να πετύχουν χωρίς τα πολύτιμα περιουσιακά τους στοιχεία.

Η μεγαλύτερη επιτυχία του Φούλαμ

Το Νιούκαστλ δεν κατάφερε να κερδίσει ξανά νωρίτερα αυτήν την Κυριακή. Το παιχνίδι αντιπροσώπευε την καλύτερη ευκαιρία της Fulham να βγει από τους τρεις πρώτους που πραγματοποιήθηκαν από τον Δεκέμβριο του 2020.

Φαινόταν ότι θα σχεδίαζε τους επισκέπτες όταν σκόραρε ο Μίτροβιτς.

Team Fulham (Πηγή Facebook)

Team Fulham (Πηγή: Facebook)

Προωθήθηκε στην πρώτη ομάδα αφού σημείωσε πέντε γκολ σε τρεις προκριματικούς στο Παγκόσμιο Κύπελλο στη Σερβία, ο πρώην παίκτης του Νιουκάστλ ζήτησε συγγνώμη για την ένταξή του.

Αλλά η Φούλαμ, όχι για πρώτη φορά αυτή τη σεζόν, δεν κατάφερε να δει το παιχνίδι τελείως, με τη Βίλα να σκοράρει τρία γκολ σε διάστημα εννέα λεπτών για να καθαρίσει το παιχνίδι.

Μόνο η Σαουθάμπτον (18) και ο Μπράιτον (17) έχουν παραχωρήσει περισσότερους πόντους στη νίκη της Πρέμιερ Λιγκ αυτήν τη σεζόν από την Parker.

Με τρεις πόντους, ο Φούλαμ παραμένει στην αμυντική ζώνη με επτά παιχνίδια ακόμη. Συμπεριλαμβανομένου ενός εντός έδρας αγώνα με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Σε ένα ταξίδι στην Άρσεναλ και την Τσέλσι, ο Φούλαμ έχει μεγάλο πρόβλημα.

Το τελευταίο τους παιχνίδι της σεζόν, εντός έδρας ενάντια στο Newcastle στις 23 Μαΐου, φαίνεται ήδη ότι θα μπορούσε να είναι κρίσιμο. Αλλά ο Parker πρέπει να βεβαιωθεί ότι ο Fulham είναι σε θέση να μείνει απροσδόκητος σε αυτό το σημείο.

Οι αντικαταστάτες έχουν αλλάξει για εμάς, δήλωσε η ομάδα της Aston Villa

Διευθυντής της Aston Villa Dean Smith: Είναι ένα εξαιρετικό επίτευγμα, μια νίκη γεμάτη χαρακτήρα στο τέλος. Πιστεύουμε ότι έχουμε μια καλή ομάδα.

Ήταν πριν από 20 λεπτά. Μερικές φορές χρειάζεστε παίκτες για να επηρεάσετε τον πάγκο. Και αυτοί οι τρεις που ήρθαν αναμφίβολα το έκαναν και βελτίωσαν την απόδοσή μας.

Οι συνδρομητές άλλαξαν το παιχνίδι για εμάς. Ο Trezeguet ήρθε και έκανε αυτό που του ζήτησα να κάνει - έκανε αντίκτυπο. Είναι άτυχος μερικές φορές αυτή τη σεζόν και είμαι πολύ χαρούμενος γι 'αυτόν.

τι χρονιά γεννήθηκε ο Έλι Μάνινγκ

Διευθυντής Fulham Scott Parker: Νόμιζα ότι ήμασταν αρκετά επιρροές σε αυτό το παιχνίδι. Αλλά πριν από 15 λεπτά, δεν θα έλεγα ότι μου άρεσε καθόλου. Και είναι κάτι που πρέπει να διορθώσουμε.

Πρέπει να είμαστε ειλικρινείς ειλικρινείς. Τα τελευταία 15 λεπτά δεν είναι κάτι που μπορούμε να βουρτσίσουμε κάτω από το χαλί. Αν το ξανακάνουμε, δεν θα κερδίσουμε ποδοσφαιρικούς αγώνες.

Τα παιχνίδια τώρα γίνονται πιο σφιχτά και γρηγορότερα, καθώς τώρα απομένουν επτά.