Νβα

Ο Άαρον προηγείται για τη νίκη του Πάκερ, η επιστροφή των Σέλτικς για να κερδίσει το παιχνίδι στην παράταση

Η Indiana Pacer νικά την Orlando Magic με 111-106 το βράδυ της Παρασκευής στο Amway Center.

Ο σούτινγκ γκαρντ των Ιντιάνα Πέισερς Άαρον Χόλιντεϊ βγήκε δυνατά από τον πάγκο για τη νίκη του Πάσερ επί του Ορλάντο Μάτζικ.

Αυτά είναι τα παιχνίδια του Άαρον με ένα προβάδισμα για την ομάδα του Πάκερ για να δώσει στην ομάδα δύο συνεχόμενες νίκες.

Βγαίνοντας από τον πάγκο ο Άαρον σημείωσε 20 πόντους, 2 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Προηγουμένως είχε σημειώσει τους καλύτερους της σεζόν 22 πόντους σε μια νίκη επί της Μινεσότα.

Για να πάρει αυτούς τους 20 πόντους, έκανε έξι από τα 11 τρίποντα της Ιντιάνα. Έκανε τις τέσσερις πρώτες προσπάθειές του πέρα ​​από το τόξο. Τερμάτισε 6 από 10 πέρα ​​από το τόξο της Παρασκευής.

Τα έξι τρίποντα του σημείωσαν το υψηλότερο σεζόν και ξεπέρασαν επίσης τον μέσο όρο βαθμολόγησης για οκτώ συνεχόμενα παιχνίδια.

Έξι κορυφαία καριέρα έξι τρίποντα για τον Άαρον

Έξι καριέρα έξι τρίποντα για τον Άαρον (πηγή: twitter.com )

Δεν έχω συνηθίσει να κάνω υπέροχα παιχνίδια, αλλά έχω συνηθίσει να σουτάρω την μπάλα και να φτιάχνω κουβάδες.

Και κρατώ τον εαυτό μου σε υψηλό επίπεδο, είπε ο Χόλιντεϊ, ο οποίος έχει κάνει 13 από τα τελευταία 19 σουτ 3 πόντων.

Όταν είμαι πραγματικά τρελός είναι όταν έχω πραγματικά κακά παιχνίδια. Είχα τέσσερις τζίρους σήμερα και αυτός ήταν ο μόνος που έκανα χαζές παραστάσεις.

Ο Sabonis επέστρεψε στην αρχική ενδεκάδα μετά από τρία παιχνίδια.

Ομοίως, ο Ντομάντας Σαμπόνις πρόσθεσε 16 πόντους, 15 ριμπάουντ και έξι ασίστ στην επιστροφή του από απουσία τραυματισμού σε τρία παιχνίδια.

Ο Σαμπόνις έκανε νταμπλ-νταμπλ στο πρώτο ημίχρονο όταν σημείωσε 11 πόντους, 12 ριμπάουντ και πέντε ασίστ.

Ομοίως, ο Dough McDermott σημείωσε 19 πόντους, έξι ριμπάουντ και ένα κλέψιμο μέσα σε 21 λεπτά.

Ο Μπρόγκντον επέστρεψε επίσης αφού έχασε τα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια με τραυματισμό στο δεξιό ισχίο. Είχε 11 πόντους, έχασε και τα πέντε σουτ των 3 πόντων.

Κοιτάζοντας το παιχνίδι της ομάδας του ο προπονητής της Ιντιάνα ήταν πολύ περήφανος.

πόσο αξίζει ο julio jones

Επιστρέφουμε παιδιά, μετακινήσαμε την μπάλα ωραία και την μοιραζόμαστε πολύ καλά, είπε ο προπονητής της Ιντιάνα, Νέιτ Μπίορκγκρεν.

Λαμβάνουμε μεγάλες συνεισφορές από τον πάγκο μας. Αυτή η συνολική ετοιμότητα είναι αυτό που θα ήθελα να δω να συνεχιστεί.

Πόσο χρονών είναι ο παίκτης γκολφ Ντάντον Τζόνσον

Από την άλλη πλευρά, ο γκαρντ του Ορλάντο, Τέρενς Ρος, δυσκόλεψε τους Πέισερς καθώς σημείωσε 10 από τους 24 πόντους του στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Ο James Ennis III έκανε δύο ελεύθερες βολές για να κόψει το Magic στο 109-106 με 14,9 δευτερόλεπτα να απομένουν. Αλλά ο T.J. Ο ΜακΚόνελ το σφράγισε με δύο ελεύθερες βολές με 8,7 δευτερόλεπτα να απομένουν.

Στη Μπάμπα είχε 14 πόντους και έξι ριμπάουντ για τους Μάτζικ.

Είμαι σίγουρα σε τάση, αλλά πρέπει να είμαι πιο σκληρός με τον εαυτό μου, είπε ο Μπάμπα, ο οποίος απέκρουσε τρεις βολές.

Οι Πέισερς συναντούν τον Μέμφις Γκρίζλις τη Δευτέρα ενώ οι Μάτζικς τους Μιλγουόκι Μπακς.

Η Μπόστον Σέλτικς νίκησε την Μινεσότα Τίμπεργουλβς στην παράταση.

Η Μπόστον Σέλτικς κέρδισε την Μινεσότα Τίμπεργουλβς με 145-136 στην παράταση την Παρασκευή στο TD garden.

Οι Timberwolves ξεκίνησαν δυνατά και πήραν 12 πόντους-προβάδισμα στο 1ο δεκάλεπτο έναντι των Celtics.

Ο Aaron Leads

Αλλά οι Σέλτικς έκοψαν το προβάδισμα με δυνατά σουτ στο δεύτερο δεκάλεπτο. Συγκέντρωσαν 32 πόντους ενώ η Μινεσότα μόνο 27 πόντους.

Ωστόσο, τα δυνατά σουτ της Μινεσότα στο 1ο δεκάλεπτο την βοήθησαν να διατηρήσει το προβάδισμα 7 πόντων έναντι των Σέλτικς.

Σύντομα οι Σέλτικς επέστρεψαν δυνατοί αφού η Μινεσότα δέχτηκε ελεύθερες βολές.

Ο Κέμπα Γουόκερ των Σέλτικς σφύριξε για φάουλ στην κίνηση του Άντονι Έντουαρντς προς το καλάθι με 4:49 αριστερά στο τρίτο δεκάλεπτο.

Στη συνέχεια, ο Walker διαφώνησε με το κάλεσμα που οδήγησε σε τεχνικό φάουλ. Ο Μπραντ Στίβενς αμφισβήτησε επίσης την κλήση, αλλά το φάουλ στάθηκε.

Μετά τη μετατροπή της Μινεσότα έλαβε τρία ελεύθερα βολές από τα φάουλ στον Γουόκερ για να πάρει προβάδισμα 13 πόντων.

Οι Σέλτικς έπαιξαν με ακόμα μεγαλύτερη δύναμη. Έκαναν υπέροχα παιχνίδια για να σπρώξουν την μπάλα στο γήπεδο. Καθώς η Βοστώνη απάντησε αμέσως στις ελεύθερες βολές με ένα σερί 16-5 για να έρθει εντός 92-90 στα τέλη του δεκαλέπτου.

Και στο αμυντικό τέλος έκαναν εξαιρετικά καλά για να εμποδίσουν τους Τίμπεργουλβς να σκοράρουν.

Οι Σέλτικς έβαλαν 11 πόντους κατά τη διάρκεια του τέταρτου δεκαλέπτου πριν οι Τίμπεργουλβς επιβάλλουν παράταση.

Τελικά, οι Σέλτικς έλεγξαν σε όλη την παράταση και πήραν μια εντυπωσιακή νίκη με 145-136 επί των Τίμπεργουλβς.

Τζέισον Τέιτουμ δημοσίευσε εντυπωσιακά 53 πόντους τη βραδιά, καθιστώντας τον τον νεότερο παίκτη στην ιστορία του franchise που σκόραρε 50 σε ένα μόνο παιχνίδι.

Έγινε επίσης ο πρώτος παίκτης των Σέλτικς από τότε Larry Bird να σκοράρει έως και 53 πόντους.

Ο Τέιτουμ τελείωσε με νταμπλ-νταμπλ σημειώνοντας 53 πόντους μαζί με 10 ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ. Ομοίως, ο Jaylen Brown σημείωσε 26 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Ο Jayson Tatum γίνεται ο πρώτος παίκτης των Celtics που σκοράρει 53+ πόντους μετά τον Larry Bird (πηγή: twitter.com )

πόσο κάνει ο kyle hendricks

Ομοίως, ο Marcus Smart σημείωσε 24 πόντους με 6 ριμπάουντ και 8 ασίστ. Ο Κέμπα Γουόκερ τερμάτισε με 17 πόντους.

Ο D ’Angelo Russell οδηγεί τους Timberwolves στην παράταση.

Από την άλλη, ο Καρλ-Άντονι Τάουνς πέτυχε νταμπλ-νταμπλ, σημειώνοντας 30 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ.

Ο D'Angelo Russell επέστρεψε στους Timberwolves για να σκοράρει 26 πόντους, συμπεριλαμβανομένων 4 ριμπάουντ και 8 ασίστ από τον πάγκο.

Ο Ράσελ σημείωσε 19 από τους 26 πόντους του στο τέταρτο δεκάλεπτο και στην παράταση απόψε.

Έκανε επίσης τρίποντο με 8,6 δευτερόλεπτα αριστερά που ισοφάρισε το παιχνίδι σε 124- όλα πήραν το παιχνίδι στην παράταση.

Εν τω μεταξύ, ο Άντονι Έντουαρντς σημείωσε 24 πόντους μαζί με 5 ασίστ και ριμπάουντ. Ομοίως, ο Josh Okogie έπεσε 16 πόντους, ο Jade Mc daniels έπεσε 11 πόντους.

Με τη νίκη, η Μπόστον Σέλτικς βρίσκεται στο 27-26 και βρίσκεται στην 7η θέση της Ανατολικής Συνδιάσκεψης και θα αντιμετωπίσει τη Δευτέρα τους Τορόντο Ράπτορς.

Εν τω μεταξύ, οι Timberwolves αντιμετωπίζουν τους Chicago Bulls στο Target Center.